top of page
Derste Not Almak

Almanya'da Üniversite Eğitimi

Almanya'da üniversite eğitimi nasıl alınır?

Lise eğitiminizi Türkiye'de aldınız veya hali hazırda alıyorsanız, lisans eğitiminizi Almanya' da yapmak hayatınızı değiştirecek adım olabilir.  Peki kimler Almanya'da lisans eğitimi alabilirler ?

Türkiye'de 4 senelik bir liseyi bitirmeniz ve üniversite sınavı sonucunda herhangi bir lisans programına yerleştirilmeniz size Almanya'da lisans eğitimi alma hakkı tanır.

Meslek veya açık öğretim lisesi mezunu iseniz de Almanya'da üniversite eğitimi almanız mümkün olabilir. Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

​​

Şartlı Kabul ile Almanya'da üniversite eğitimi

Almanya' da çoğu lisans bölümleri sadece Almanca dilinde eğitim vermektedir. Bu sebeple, halihazırda Türkiye'de iken Almanca eğitiminizine başlamınızı tavsiye ediyoruz.

Almanca dilinde üniversite almak için gerekli olan Almanca dil belgeleri üniversiteler arası farklılık göstermekte olup, en az B2 ve çoğu üniversite için C1 seviyesinde Almanca bildiğinizi kanıtlamanız gerekmektedir.

Eğer henüz ileri seviyede Almanca bilmiyorsanız, üniversitelerin sunduğu şartlı kabul olanaklarından faydalanıp devlet veya özel kurslar sayesinde Almanya' da hazırlık senesini okuyabilir, başarılı olmanız durumunda üniversite eğitimininize başlayabilirsiniz.

Almanya'da şartlı kabul nasıl ve hangi ve üniversitelerden alınır?

Bize Ulaşın

Hizmetlerimiz ilginiz mi çekti? Veya aklınızda sorular mı var? Bize hemen yazın.

Bizimle iletişim kurudğunuz için teşekkür ederiz. Size en yakın zamanda cevap vereceğiz.
bottom of page