top of page

Kafanıza takılan bir şeyler mi var?

Almanya'da eğitim ve Fora Beratung hakkında sıkça sorulan sorular kısmına hoşgeldiniz! Aklınızdaki sorunun cevabını burada bulabileceiğinize neredeyse eminiz. Yine de bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

 • Kimler Almanya'da Lisans Eğitimi Alabilir?
  Alman üniversiteye giriş yeterliliği denkliğinde eğitim almış herkes Alman'ya da Lisans Eğitim alma hakkına sahiptir. Türkiye'de lisede okuyan öğrenciler Abitur denkliği için 4 senelik bir lise diplomasına sahip olması ve üniversitelere yerleştirme sınavı sonucunda Türkiye'de herhangi bir üniversitede okumaya hak kazanmış olması gerekmektedir.
 • Almanya'da lisans eğitimi almak için almanca bilmem şart mı?
  Evet! Her ne kadar ingilizce lisans eiğitimi veren bölümler ve okullar mevcut olsa da, Fora Beratung olarak en iyi eğitimi alabilmeniz için almanca öğrenmenizi ve dünya çapında akademik olarak kendini kanıtlamış okullara girmenizi destekliyoruz. Eğer şu anda Almanca bilmiyorsanız endişe etmeyin, Almanya'da üniversite öncesi hazırlık modülleri sayesinde Almancanızı geliştirebilir üniversite eğitiminize adım atabilirsiniz.
 • Almanya'da lisans eğitimi almak için gerekli olan belgeler nelerdir?
  İstenilen belgeler kurumlar arasında farklılık gösterse de, temel olarak aşağıdaki 3 belgeye her zaman ihtiyaç duyulmaktadır: 4 yıllık bir liseden mezun olduğunuzu gösteren bir lisa diploması Üniversite sınavı yerleştirme belgesi Almanca yeterliliğine gösteren belge
 • Gideceğim dil kursu ve / veya üniversite'yi nasıl seçeceğim?
  Fora Beratung size bu konuda uzman ekibi ile danışmanlık yaparak en doğru seçimi yapmanızı sağlayacaktır.
 • Enter your answer here
 • Fora Beratung nedir?
  Fora Beratung Türkiye'den Almanya'ya gitmek isteyen öğrencilere şeffaf ve karşılanabilir danışmanlık hizmeti vermek amacıyla 2021 yılında kurulmuştur. Öğrencilerden öğrencilere sloganıyla hizmet vermeye başlayan Fora Beratung Almanya'da üniversite eğitimi konusunda sekötründe lider olmayı hedeflemektedir.
 • Fora Beratung'un ofisi nerededir?
  Fora Beratung'un ziyaret edebileciğiniz bir ofisi yoktur. Bunun yerine sizlere internet üzerinden hizmet vermyei tercih ediyor ve bu şekilde hizmetlerimizi uygun bir şekilde sunabiliyoruz. Fora Beratung ekibi Almanya'da Münih, Türkiye'de İzmir şehrinde yer almasına rağmen, Türkiye'nin her bölgesinden öğrencilerle Almanya'nın her bölgesindeki üniversite ve yüksekokullar için çalışıyoruz.
 • Fora Beratung'a güvenebilir miyim?
  Elbette. Fora Beratung olarak şeffalık ve disiplin prensibimizdir. Bütün hizmetlerimizi sizin hayalinizdeki okula gidebilmeniz için özenle sunuyor ve memnuniyetinizi ön planda tutuyoruz.
 • Hizmet Bedelleri ve Ödeme Yöntemleri
  Hizmet bedelleri sayfamızından istediğiniz hizmet için bizimle iletişime geçebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Ödeme yöntemli ve finans planları için de takımımız size bilgi vermekten memnuniyet duyacaktır.
 • Almanya'ya gitmeden vize almam gerekli mi?
  Evet. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Almanya'da eğitim almaya gitmeden önce ülkenin dış temsilicklerinden vize alması gerekmektedir. Gereki prosedür ve randevular hakkında Fora Beratung olarak sizi memnuniyetle bilgilendiriyoruz.
 • Vize süreci ne kadar sürüyor?
  Almanya'da okumak vize prosedürü kişiden kişye ve dönemden döneme değişebilmektedir. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.
 • Almanya'da oturma izni hakkım olacak mı?
  Evet. Almanya'da eğitim için bulunduğunuz süre için gerekli makamlar tarafından oturma izniniz düzenlenecek. Dil kursu için en fazla bir sene süreyle, üniversite veya yüksekokul eğitiminiz süresince de en fazla iki sene süreyle oturma iznine başvurma hakkınız olup, bu süreler statünüzün devamı durumunda yenilenebilmektedir.
bottom of page